دکمه اسپرت پلاس

porsche-macan-sport-plus

امروزه اکثر خودرهای لوکس و اسپرت به شما قابلیت انتخاب حالت رانندگی مد نظرتان را میدهند و تمامی این خودروها حالت اسپرت  ( Sport Mode ) را دارا می باشند .

با قرار گرفتن خودرو در حالت اسپرت سیستم تعلیق خودرو جهت بیشتر شدن هندلینگ خشک تر شده , فرمان خودرو نیز حساس تر خواهد شد و از همه مهمتر موتور خودرو دارای ریسپانس بیشتر و همچنین قدرت بیشتری می شود .
حالا در نظر بگیرید کمپانی پورشه یک پله فراتر قدم برداشته و به شما امکان انتخاب حالت ( Sport Plus ) را میدهد که در حالت اسپرت پلاس موتور ریسپانس بیشتر , فرمان حساسیت بیشتر , سیستم تعلیق خشک تر , گیربکس هماهنگتر از قبل خواهد شد . همزمان کیت اگزوز با صدای گوشنواز تر وارد مدار شده و لذت رانندگی غیر قابل توصیفی به شما القا خواهد کرد .

اگر خودروی شما دارای حالت اسپرت پلاس باشد در کنار آن آپشن هیجان انگیز لانچ کنترل نیز خواهد بود
این آپشن به منظور شتاب‌گیری خیلی سریع خودرو می باشد. نحوه کار این آپشن به اینصورت می باشد که ابتدا کلید اسپرت پلاس را فشار دهید،بعد با پای چپ ترمز را نگه دارید و با پای راست بر روی پدال گاز فشار وارد کنید تا دور موتور به بالای ۴۸۰۰ دور بر دقیقه برسد،سپس ترمز را رها کنید؛ در این حالت، گیربکس به صورت خودکار کلاچ را درگیر می‌کند و نیرو را به چرخ ها وارد می‌کند… قطعا کار بعدی شما مهار خودرویی است که به شدت از جای خود کنده شده و هر لحظه بر شتاب و سرعتش افزوده می شود.