کیلس اینتری و استارت دکمه ای

در چند دهه اخیر با رشد پیشرفت صنعت و تکنولوژی ابزار و لوازم نوینی به خصوص در صنعت خودروسازی تولید شده است و امروزه اکثر کمپانی های بزرگ

خودروسازی در جهان خودروهای مدرن خود به مورد استفاده قرار می دهند آپشن به نام سیستم کیلس استارتیا همان استارت بدون کلید است.

امروزه کمتر کسی رو می بینید که واژه کی لس ( یا کیلس ) رو نشینده باشه و با آن آشنا نباشه .

قبل از اینکه بخوام در رابطه با این آپشن کاربردی و دوست داشتنی براتون صحبت کنم اول میخوام کمی راجب اشتباهات رایجی که اکثریت مردم دارند براتون بگم.

کی لس به معنی بدون کلید یا همان بی کلید است . که در واقع وقتی در ماشینی از آپشن کی لس صحبت میشه منظور ورود بدون کلید هست و دیگر نیازی به استفاده از کلید برای ورود به خودرو نیست . در ادامه مکمل آپشن کیلس , استارت دکمه ای یا پوش استارت باتن هستش .

اشتباه دوم و رایج تلفظ ناصحیح این کلمه هست که خیلی ها میگن کِی لس که کاملا غلط بوده و تلفظ صحیح مانند کی بورد , کی لس می باشد .

سیستم کیلس استارت یکی از آپشن ها و تکنولوژی هایی است، علاوه بر کارایی بسیار مفید که دارد به جذابیت خودرو هم اضافه می کنند در دو دهه اخیر  خودروها مورد استفاده قرار می گیرد در خودروها این آپشن بسیار فراگیر شده است.

نحوه عملکرد و مزایای سیستم کیلس استارت

سیستم کیلس استارت جایگزین سیستم قفل مرکزی و دزدگیر و سوئیچ فلزی خودروها می شود و کار استارت را آسان می کند و همچنین باعث ارتقاء سیستم امنیتی خودروها می شود.

نحوه عملکرد این سیستم به گونه ای است که با کمک یک کارت هوشمند یا کلید عمل خواهد کرد و راننده باید سوئیچ را در جیب یا کیف یا در دست همراه خود داشته باشد و با نزدیک شدن شما به خودرو زمانی که در فاصله یک متری از خودرو قرار گرفتید به صورت اتوماتیک قفل درب ها توسط سیستم کیلس باز خواهد شد و تنها فقط نیاز به کشیدن دستگیره درب برای باز کردن خودرو دارید و علاوه بر این اگر برای قفل کردن درب ها تنها لازم است دستگیره درب خود را لمس کنید و دیگر نیازی و یا از خودرو کمی دور شوید درب ها آن به صورت اتوماتیک قفل خواهند شد و دیگر نیازی به فشردن دکمه قفل ریموت ندارید.

از مزایای این سیستم آن است که در برخی از خودروها برای روشن کردن خودرو تنها کافی است کارت هوشمند یا سوئیچ را در قسمت مخصوص به خو د قرار دهید و دکمه استارت را بفشارید و شما توسط این سیستم با نگه داشتن پدال ترمز و فشار دادن یک دکمه، پیشرانه خودروی خود را روشن نمایید.